Rovnováha, základ života

V životě se mi potvrdila tři pravidla, která fungují u všech bez rozdílu stejně:

  1. Kam směřujeme naši pozornost, to roste a sílí.
  2. Co bereme jako samozřejmost, zpravidla v našem životě přestane fungovat nebo zcela vymizí.
  3. Nerovnováha je příčinou většiny našich problémů, ne-li všech.

Pokud tedy chceme být v životě šťastní a spokojení, postačí dávat pozornost správným směrem, nebrat zásadní věci jako samozřejmost a udržovat rovnováhu. Jak snadné. Na co se ale zaměřit, abychom neopomněli nic podstatného?

V průběhu let jsem dospěla k seznamu osmi oblastí. Jsem hluboce přesvědčená, že každý, kdo se na těchto osm oblastí a rovnováhu v nich dlouhodobě zaměří, bude žít naplněný a šťastný život plný hojnosti. Jaké oblasti to tedy jsou?

FYZICKÁ KONDICE A ZDRAVÍ. Je smutné, kolik z nás se svému vlastnímu zdraví věnuje až v okamžiku, kdy nás zasáhne nemoc. Zdravé tělo plné energie je přitom základním předpokladem toho, abychom se mohli plně věnovat všem ostatním oblastem naší životní skládanky.

PSYCHIKA A VNITŘNÍ NASTAVENÍ. Podobně jako fyzické zdraví hraje i psychické nastavení velmi důležitou roli v tom, zda jsme v životě spokojení, šťastní a úspěšní. Zaměření pozornosti na ty správné myšlenky, schopnost být tady a teď a nevěnovat příliš mnoho energie minulosti ani budoucnosti dokáže udělat v životě každého člověka obrovský rozdíl.

RODINA. Nejbližší rodina je to nejcennější, co v životě máme. Přesto vidím v mém okolí mnoho případů, kdy lidé berou právě své nejbližší jako samozřejmost. Zaměřte se na to, kolik času a v jaké kvalitě se svou rodinou trávíte a třeba se začnou dít zázraky.

VZTAHY. Kromě rodiny jsou v našem životě i další lidé. Naši přátelé, spolupracovníci, zákazníci, obchodní partneři… A hlavně jsme tady my sami. Jak moc se máte rádi? A jak hluboké jsou vaše vztahy s ostatními? Jsou založené na důvěře?

PENÍZE. Často ošemetné téma, o kterém se příliš nemluví. Mít v životě dostatek peněz k pokrytí našich potřeb a naplnění přání, tužeb a snů je nejen nezbytné, ale přímo žádoucí. Je dobré se však zamyslet nad tím, jaký máme k penězům vztah a pojmenovat si důvody, pro které je v našem životě chceme.

PRÁCE A KARIÉRA. V práci trávíme nemalou část našeho života. Přesto mnozí lidé chodí do práce spíše přežívat než žít. Přijde mi absurdní, že se tak dobrovolně vzdávají možnosti projevovat a hlavně využívat svůj talent a dávat ze sebe světu to nejlepší, co v nich je.

PRODUKTIVITA A KREATIVITA. Bez práce nejsou koláče. Jak výstižné. Pokud chceme v životě něčeho dosáhnout, je potřeba jít do akce a věci zkrátka dělat. A když přijde řeč na produktivitu, je dobré si uvědomit, že pochází od slova produkovat, tedy něco kreativně tvořit.

ŽIVOTNÍ STYL. Je něco, čeho máme všichni bez rozdílu stejně. To něco je čas. Způsob, jakým čas využíváme, kam ho investujeme, je základním prvkem, který odlišuje úspěšné lidi od těch méně úspěšných, bohaté od chudých, šťastné od těch nešťastných.

Všechny tyto oblasti jsou naprosto zásadní. Nelze ani jednu zanedbávat a zároveň od života očekávat to nejlepší. Všechny jsou mezi sebou velmi úzce propojené a nelze je od sebe oddělovat. Všechny by měly být v našem životě v rovnováze tak, abychom se díky jejich vzájemné synergii mohli kdykoliv s vděčností ohlédnout za svou minulostí, nadšeně se těšit na naši budoucnost a s radostí a lehkostí prožívat každičký okamžik naší současnosti.

Bohdana Kabátová
Jsem máma dvou dětí a průvodkyně krajinami duše na plný úvazek v projektu SoulAdventure. Miluji tanec, zpěv a jakoukoliv formu tvoření. Ráda sdílím svou životní cestu a zkušenosti a naslouchám příběhům druhých.

Jedinečný roční transformační program pro ženy

Dotkni se své ženské esence a projdi vnitřní proměnou

Startujeme už 13. srpna!

Komentáře
  1. Věrka napsal:

    Jsem moc ráda,že jsem u Tebe Božinko našla odpovědi na své otázky:-)Každý den se teď těším z toho,co mi přinese a jak usednu večer k Tvým článkům a doslova si tu chvilku pro sebe užívám:-)Mění se mi doslova život a já se cítím velmi spokojeně,udělala jsem rozhodnutí a začala svůj život žít podle svých představ a přání:-))Děkuji Ti Božinko a také Lucince Bouzkové,jste ÚŽASNÉ!!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.